CAM BALKON YAPTIRIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Pencereal

 Cam balkonlar dekorasyon ve fonksiyonelliği mükemmel bir biçimde bir araya getirmektedir. Ses, hava ve toz izolasyonu sağlayarak huzurlu bir yaşam alanı sunmaktadır. Cam balkon bir süreç olarak ölçü almayla başlar, ürünün üretilmesi ve servisine kadar devam eder. Bu süreçte dikkat edilmesi gereken unsurlar bulunmaktadır. Ölçünün hassasiyetle alınması, nasıl montaj yapılacağı, hangi malzemelerin kullanılacağı cam balkonun nitelikli ve dayanıklı olması açısından oldukça önemlidir.

 

-MALZEME

 Cam balkon yapımında kullanılan taşıyacak rulman ve aksam parçalarının paslanmaz olması gerekmektedir. Çünkü bu alanlar dış etkilere açık alanlar olacaktır. Her türlü iklim değişimine ve şartına uyum sağlaması ve dayanıklı olması gerekmektedir.

 Montajda kullanılacak silikonun küflenmeyecek kalitede olması gerekmektedir.

 Cam aralarında bulunan şeffaf fitiller UV ışınlarına karşı dayanıklı olmalıdır.

 

 -İZOLASYON

 Cam balkonlarda kaliteli yapılacak bir izolasyonla dört mevsim keyfinize devam edebilirsiniz. Bunun için

-Katlanacak yerlerin birleşimlerinde sızdırmazlık sağlanması

-Cam panellerin kıl fırçalarının fonsiyonlarının tam olması

-Yağmur sularının tahliye edilmesi için profil üzerinde su kanallarının olması

-Ses yalıtımının da ayrıca iyi ayarlanmış olması cam balkonların keyifli mekanlar olması açısından önemlidir.

 

  -MARKA VE GARANTİ

  Piyasada sadece ucuzluk anlaşıyla hareket eden birçok firma cam balkon yapımında niteliksiz malzeme kullanmaktadır. Bu da istenmeyen sonuçları beraberinde getirerek cam balkonun fonsiyonel olma özelliğini kaybetmesine sebep olmaktadır. Sadece pencere almakla kalmayıp estetik ve fonksiyonelliği bir araya getirerek keyif alacağınız eviniz için pencereal.com firmalarıyla çalışın.