BALKON KÜPEŞTESİ ÇEŞİTLERİ VE KULLANIM ALANLARI

Pencereal

Küpeşte korkulukların üzerine elin kaymaması, güvenlik, dekorasyon vs amacıyla yapılır. Küpeşte genellikle balkon ve teraslarda güvenlik amacıyla yaptırılsalar da günümüzde dekorasyonun bir parçası haline gelmiştir. Mimaride hızla artan Fransız balkonlarla birlikte küpeşte yapımı da artmaktadır.

 Küpeşteler alüminyum olabileceği gibi ahşap ve cam da olabilmektedir:

Alüminyum küpeşteler diğerlerine göre daha dayanıklı olduğundan en çok kullanılan küpeşte çeşitidir. Diğer küpeştelerden farklı olarak demontaj özelliği vardır.

Cam küpeştelerin ana maddesi silisyumdur.Bu yapıya saydamlık ve alüminyum küpeşte kadar olmasa da sağlamlık kazandırır. Ayrıca cam küpeşteler doğaya dosttur. Dekorasyon açısından iyi bir tercih olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ahşap küpeşteler daha çok bahçeyle iç içe balkonlarda şık bir dekorasyon malzemesi olmaktadır. Tercih olarak ahşap küpeştelerde alüminyum küpeştelere göre daha alt sıralarda bulunmaktadır.

Daha bir çok çeşitle karşımıza çıkan küpeştelerden pleksi küpeşte modelleri şık ve estetik görünüşüyle bulundukları ortama ferah bir görünüş sağlarlar. Modern evlerle birlikte klasik evlerde de tercih edilmektedir.

Kare küpeşteler daha çok kübik mimaride tercih edilirken temizlik açısından yük teşkil etmez.

Yuvarlak küpeşteler  sade görüntüsüyle modern mimari ve dekorasyonun önemli parçalarından biridir.

Pencereal.com’da hemen talep oluşturup en uygun küpeşte fiyatları alabilirsiniz.