Pencere Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dekorasyon

Eviniz için pencere satın alırken bilgi anahtardır. Pencereler, enerji derecelendirmelerinden yapım kalitesine ve seçim ve montaj yaparken alınan profesyonellik seviyesine kadar çok büyük farklılıklar gösterebilir .

Anahtar terimleri ve pencerelerle ilgili belirli ayrıntıları belirleyebilen ev sahipleri, evleri için en iyi  pencereleri daha iyi seçebilecek. Size yardımcı olması için, ev yenileme pencerelerini ararken referans olacak aşağıdaki ipuçlarını oluşturduk.

En Enerji Verimli Malzemeleri Seçin

Pencereleri değiştiren ev sahipleri için enerji verimliliği çoğunlukla en çok dikkate alınması gereken konudur. Pencerede daha fazla enerji tasarrufu sağlanırsa, faturaların maliyeti düşer ve mevsim döneminden evinize daha rahat gelirsiniz.

Enerji verimliliği söz konusu olduğunda, PVC pencere en iyilerden biri. Alüminyum pencereler gibi bu pencereler sıcak veya soğuk geçirmeyecek ve ahşabın aksine zamanla eğilmeyecek veya çürümeyeceklerdir. Ancak dikkat edilmeli, tüm pvc pencereler eşit yaratılmaz. Plastikleştirilmemiş PVC (veya uPVC), plastikleştirilmiş PVC'ye göre sekiz kat daha darbeye dayanıklı ve genişleme ve daralma özelliklerinin sadece sekizde kaldı. Ve pvc esnek bir materyal olduğundan, pencereleriniz zamanla şekil vermez ve böylece bütün yapısal takviye sağlayan pvc pencereleri ararsınız. Çözgü ve sarkmaya karşı garanti eden bir marka arayın.

Ahşap pencerelerin görünümünü dekoratiftir, ancak bakım ve baş ağrısını istemiyorsanız, yüksek maliyetlere hazır olmalısınız ve birinci sınıf malzeme kullanmalısınız.

Önemli Derecelendirme Koşullarını Anlayın

Aramanıza başlamadan önce NFRC, U-değeri, SHG ve Energy Star® terimlerini öğrenin.

NFRC (Ulusal Fenestrasyon Derecelendirme Konseyi) etiketi, U-faktörü ve Güneş Isı Kazanç Katsayısı (SHGC) gibi belirli derecelendirmeleri gösterir. Bu etiket, ek test derecelendirmeleri de listeleyebilir.

U-değeri pencere boyunca kaybolan ısı miktarı ile ilgilidir; sayı ne kadar düşük olursa o kadar iyi olur. NFRC'ye göre, çoğu pencerenin U faktörü 0,15 ile 1,20 arasında değişiyor .

SHGC veya Güneş Isı Kazanç Katsayısı, pencerenin güneşten ne kadar ısındığını ölçer. Akdeniz ve Güney gibi sıcak iklimlerde yaşayanlar için daha fazla ısınmayı engelleme özelliği önemlidir. Sayı ne kadar düşükse, pencere de daha fazla ısı kazancı engelliyor. SHGC değeri 0 ile 1 arasında değişecektir.

Evinizinde yeni değiştireceğiniz camlarının da bir Energy Star® etiketi olmalıdır. Energy Star etiketi, Enerji Bakanlığı ve Çevre Koruma Kurumu tarafından izolasyon için asgari standartları karşılamış oldukları anlamına gelir. Yaşadığınız bölgeyi, pencerenin etiketlendiği bölgeyle eşleştirin; çünkü iklim bölgeleri ve izolasyon gereksinimleri yaşadığınız yere bağlı olarak değişir.

Kalite İnşaat ve Montaj

Üstün kaliteli bir pencere size ve evinize sonsuza kadar dayanabilir. Uzun ömür ve dayanıklılığın sağlanması için gömlekler takviye edilmeli, füzyon kaynaklı ve çok bölmeli çerçeveler olmalıdır. Maksimum izolasyon sağlayan ve güneşin zararlı UV ışınlarını engelleyen, evinizin iç kısmını koruyacak camı arayın.

Ek olarak, bir pencere sadece montaj ve kurulumdan sorumlu şirket kadar iyidir. Uygun olmayan bir uyum, önümüzdeki yıllarda sızıntı suyu, eğilme ve pencere üzerindeki potansiyel hasar anlamına gelebilir.

Soğuk kış aylarında pencerelerinizi değiştiriyorsanız evinizin soğuktan etkilenmesini en aza indirgemek için önlemler alınmasını sağlayın. 

Özel Renkler ve Tasarımlar

Kaliteli bir pencere ve birinci sınıf bir kurulum yapabilecek profesyonel bir şirket bulmak önemli olsa da, yeni camlarınızın harika görünmesini istiyorsunuz, değil mi? Yeni pencereler için alışveriş yaparken , pencereleri eviniz için özelleştirebilecek bir şirket seçin .

Sorulması gereken bazı sorular:

  1. Solmaya karşı dayanıklı renk sunuyor musunuz?
  2. Trapezoid veya yarım tur gibi benzersiz şekilde şekillendirilmiş pencereleri değiştirebilir misiniz?
  3. Odun tahılını (eğer istenirse) sunuyor musunuz?
  4. Hem iç hem dış için ne renkler sunuyor?
  5. Gerekirse özel dış mekan seçenekleri yaratabilirmisiniz?
  6. Parlak pirinç, antik pirinç veya saten nikel gibi donanım seçeneklerini sunuyor musunuz.